Gminna Orkiestra Dęta

RSS
Dzisiaj jest poniedziałek, 23 maja 2022 godzina

Gminna Orkiestra Dęta z Gołkowic powstała w 1996 roku z inicjatywy muzyka – Ryszarda Wachtarczyka przy aprobacie ówczesnych władz – Sołtysa Gołkowic Ryszarda Szczepanka i Wójta Gminy Godów Ludwika Piechaczka 윈도우 라이브 메일 다운로드. Działa przy Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki. Członkami orkiestry są muzycy, w zdecydowanej większości, mieszkańcy naszej gminy. Jej repertuar stanowią zarówno utwory muzyki marszowej, poważnej jak i popularnej, hity polskiej i światowej muzyki rozrywkowe, standardy jazzowe, kompozycje sakralne i melodie biesiadne, a wszystko wzbogacone śpiewem oraz połączone słowem 다운로드. Swymi występami uświetnia prawie wszystkie uroczystości świeckie i kościelne w gminie oraz poza jej granicami.

Między innymi zdobyła Nagrodę Główną na I Festiwalu Kolęd „Adeste Fideles” w Godowie, i koncertowała na czterech pozostałych 데스티니 가디언즈 무료 다운로드. Na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Kozach w 2008 roku zdobyła Brązowy Dyplom. Występowała też niejednokrotnie w Republice Czeskiej 다운로드. Prezentowała się w czasie Dni Miasta Karvina, na międzynarodowym festynie „Na Granicy” w Petrovicach u Karviny i imprezach organizowanych przez Polski Związek Kulturalno – Oświatowy w Verzniowicach na Zaolziu 다운로드.

 

            

Unia Europejski Leader Morawskie Wrota Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Projekt „Informacja i promocja a kultura – panel dyskusyjny połączony z promocją nowej strony internetowej” – został wybrany przez Lokalną Grupę Działania Morawskie Wrota i jest realizowany w ramach działania 413: Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013."