Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Skrbeńsku

Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 godzina

Stowarzyszenie emerytów i rencistów sięga początków grudnia 1984 roku. Jego założycielem i zarazem pierwszym przewodniczącym została pani Franciszka Palowska, która przez osiemnaście lat kierowała jego działalnością, oddając się bez reszty jego egzystencji, pod koniec swojej działalności gdy podupadła na zdrowiu dzielnie ją wspomagała pani Ludmiła Baranek. Celem działalności Stowarzyszenia jest organizacja życia kulturalno-oświatowego emerytów, rencistów i inwalidów. Współpraca z działającymi stowarzyszeniami i organizacjami Koła Gospodyń Wiejskich KGW, Ludowym Klubem Sportowym LKS, Zespołem Folklorystycznym „MELODIA” Szkołą Podstawową i Przedszkolem a obecnie Zespołem Szkolno-Przedszkolnym oraz Ośrodkiem Kultury w Skrbeńsku. Jego zasłużonym i wieloletnim przewodniczącym był Henryk Klyszcz, a po jego śmierci członkowie Koła postanowili dołączyć do KERi I w Gołkowicach.

29 listopada 2017 roku odbyło się zebrania sprawozdawczo-wyborcze w Skbreńsku.

Na podstawie podjętej przez członków uchwały ta jednostka terenowa została rozwiązana.