Koło Gospodyń Wiejskich w Godowie

RSS
Dzisiaj jest piątek, 14 grudnia 2018 godzina

Koło Gospodyń wiejskich w Godowie powstało 8 marca 1960 r. z inicjatywy Marii Wrodarczyk- Przewodniczącej Rady Narodowej Godowa. Spośród 86 osób, głównie gospodyń, wybrano pierwszy 7 – osobowy zarząd, którego przewodnicząca została Maria Wrodarczyk.

Do dnia dzisiejszego członkinie włączają się w organizowanie imprez gminnych, kościelnych, w spotkania z uczniami szkól i przedszkoli dotyczących zachowania tradycji. Koło stara się połączyć tradycje z nowoczesnością.

Przewodniczące KGW Godów;

8 marca 1960 – 21 stycznia 1962 – Maria Wrodarczyk

21 stycznia 1962 – 27 listopada 1975 – Gertruda Marek

27 listopada 1975 – 12 grudnia 1979 – Maria Przybyła

12 grudnia 1979 – 13 marca 1996 – Klara Surma

13 marca 1996 – 5 marca 2001 – Maria Szyrocka

5 marca 2001 – 9 marca 2006 – Agata Kurzydem

9 marca 2006 – 4 lutego 2015 – Maria Szyrocka

4 lutego 2015 – nadal – Urszula ŚliwaIMG_1552IMG_4061

Unia Europejski Leader Morawskie Wrota Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Projekt „Informacja i promocja a kultura – panel dyskusyjny połączony z promocją nowej strony internetowej” – został wybrany przez Lokalną Grupę Działania Morawskie Wrota i jest realizowany w ramach działania 413: Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013."