Koło Gospodyń Wiejskich w Gołkowicach

RSS
Dzisiaj jest poniedziałek, 14 października 2019 godzina

 

KGW gołkowice (33)

Koło Gospodyń Wiejskich powstało 13 października 1957 roku. Zebranie założycielskie liczyło 8 osób. Z biegiem czasu koło rozrastało się i w latach 60 i 70 – tych liczyło już 120 osób.

Organizowano liczne kursy; kroju i szycia, gotowania, wypieku ciast. Celem koła było również organizacja imprez o charakterze kulturalnym; dożynki, dni miejscowości, zabawy taneczne. Członkinie brały udział w pogadankach na temat zdrowia, świadomego macierzyństwa, higieny osobistej.

W kwietniu 2012 roku Koło brało udział w konkursie kulinarnym Kalejdoskop Śląskich Smaków obszaru Morawskich Wrót w Tworkowie. Przygotowane przez panie jabłka zapiekane w kremie zostały wpisane na listę Regionalnych Przepisów Kulinarnych.

Koło Gospodyń gościło także w Czeskich Petrovicach na konkursie tradycyjnych wypieków „Petrovicke Kolacze”, gdzie zdobyły nagrodę za najlepszy kołocz.

Kolo Gospodyń Wiejskich od początku powstania bierze udział w organizacji dożynek gminnych, trans granicznych i powiatowych.

Unia Europejski Leader Morawskie Wrota Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Projekt „Informacja i promocja a kultura – panel dyskusyjny połączony z promocją nowej strony internetowej” – został wybrany przez Lokalną Grupę Działania Morawskie Wrota i jest realizowany w ramach działania 413: Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013."