Koło Gospodyń Wiejskich w Gołkowicach

Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 godzina

KGW gołkowice (33)

Koło Gospodyń Wiejskich powstało 13 października 1957 roku. Zebranie założycielskie liczyło 8 osób. Z biegiem czasu koło rozrastało się i w latach 60 i 70 – tych liczyło już 120 osób.

Organizowano liczne kursy; kroju i szycia, gotowania, wypieku ciast. Celem koła było również organizacja imprez o charakterze kulturalnym; dożynki, dni miejscowości, zabawy taneczne. Członkinie brały udział w pogadankach na temat zdrowia, świadomego macierzyństwa, higieny osobistej.

W kwietniu 2012 roku Koło brało udział w konkursie kulinarnym Kalejdoskop Śląskich Smaków obszaru Morawskich Wrót w Tworkowie. Przygotowane przez panie jabłka zapiekane w kremie zostały wpisane na listę Regionalnych Przepisów Kulinarnych.

Koło Gospodyń gościło także w Czeskich Petrovicach na konkursie tradycyjnych wypieków „Petrovicke Kolacze”, gdzie zdobyły nagrodę za najlepszy kołocz.

Kolo Gospodyń Wiejskich od początku powstania bierze udział w organizacji dożynek gminnych, trans granicznych i powiatowych.