RSS
Dzisiaj jest niedziela, 17 października 2021 godzina

I KONKURS GWAROWY im. EUGENIUSZA TOMASA

Opublikowano: 27 11 2018 r.

We wtorek 27 listopada odbył się I KONKURS GWAROWY DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH I SZKOLNYCH GMINY GODÓW IM. EUGENIUSZA TOMASA pod patronatem Wójta Gminy Godów ios 8.4 beta download.

Eugeniusz Tomas był animatorem życia społeczno-kulturalnego, inicjatorem i współorganizatorem wielu działań kulturalnych na terenie powiatu wodzisławskiego, jak i poza nim 다운로드. Od 1996r., do 2014r., prowadził Przeglądy Gwary Śląskiej, który odbywały się w gołkowickim Ośrodku Kultury. Dlatego wznowiona II edycja wydarzenia nie mogła otrzymać lepszego patrona 다운로드.

Konkurs podzielony został na dwie części. We wtorek wystąpili młodsi uczestnicy, czyli wychowankowie przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych. Dzieci prezentowały teksty własne i zapożyczone od innych autorów. Były historie o swoich rodzinach, bajki Jana Brzechwy czy Marka Szołtyska. Wszyscy którzy we wtorkowe przedpołudnie znaleźli się w sali Ośrodka Kultury w Gołkowicach mogli także zobaczyć stroje ludowe, w których zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Godów, w tym KGW z Gołkowic, a także wysłuchać gościnnego występu zespołu „Melodia” ze Skrbeńska.

W drugim dniu konkursu, zaprezentowały się dzieci i młodzież klas starszych: IV-VI, VII i VIII oraz III Gimnazjum. Wśród publiczności znalazły się panie z gołkowickiego KGW oraz przedstawicielki KGW z Godowa. Panie opowiedziały o swoich strojach, przybliżyły także śląskie zwyczaje świąteczne.

Jury w składzie: Aurelia Tomas, Danuta Brzemia i Krzysztof Kubica wybrało laureatów 1 i 2 części I Konkursu Gwarowego.

 

Wyniki:

Przedszkola:

I miejsce Feliks Piprek

II miejsce Marcelina Worek

III miejsce Franciszek Folwarczny

Wyróżnienie: Wiktor Wuwer

 

Klasy I-III:

I miejsce Jan Micał

II miejsce Julia Gojowy

III miejsce Marta Pałka

Wyróżnienie Liliana Tomala

 

Klasy V-VI:

I miejsce Milena Wodecka, SP Krostoszowice

II miejsce Kamila Wolak, SP Gołkowice

III miejsce Wiktoria Mendrea, SP Gołkowice

Wyróżnienie Oliwia Wawrzyniak, SP Skrzyszów

 

Klasy VII i VIII oraz III Gimnazjum:

I miejsce Julia Wodecka, SP Krostoszowice

II miejsce Kevin Rugor, SP SKrzyszów

III miejsce Julia Wojtek, ZSP Łaziska

Wyróżnienie Angelika Krentusz, Gimnazjum Gołkowice

Kategoria: Konkursy

Unia Europejski Leader Morawskie Wrota Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Projekt „Informacja i promocja a kultura – panel dyskusyjny połączony z promocją nowej strony internetowej” – został wybrany przez Lokalną Grupę Działania Morawskie Wrota i jest realizowany w ramach działania 413: Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013."