Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 godzina

LOKALIZACJA: Godów
SKRÓT: GCKSiT w Godowie

DYREKTOR: mgr Tatiana Stopyra

W SKŁAD JEDNOSTKI GCKSiT W GODOWIE WCHODZĄ NASTĘPUJĄCE PLACÓWKI:

Ośrodek Kultury w Godowie
KIEROWNIK: mgr Aleksandra Szwarc

Ośrodek Kultury w Gołkowicach
KIEROWNIK: mgr Judyta Marcol

Ośrodek Kultury w Skrbeńsku
KIEROWNIK: mgr Katarzyna Dobisz

Ośrodek Kultury w Skrzyszowie
KIEROWNIK: mgr Paweł Sobik

Świetlica w Podbuczu
KIEROWNIK:  Gabriela Krzyształa

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie powstało uchwałą Rady Gminy Godów z dnia 27 marca 2008 roku. Połączono Ośrodki Kultury w Skrzyszowie, Gołkowicach, Godowie, Skrbeńsku oraz świetlicę na Podbuczu.

Dyrektorem centrum została Tatiana Stopyra. GCKSiT zajmuje się koordynacją imprez kulturalnych na terenie gminy, współpracuje z instytucjami, stowarzyszeniami i organizacjami społecznymi, prowadzi współpracę kulturalną z zagranicą oraz gminami partnerskimi.

GCKSiT prowadzi także działalność wydawniczą. GCKSiT sprzyja rozwojowi turystyki i rekreacji. Prowadzi Punkt Informacji Turystycznej, w którym na mieszkańców czekają liczne publikacje związane z naszym regionem . W czerwcu 2011 r. gruntownie odnowiono, poddając termomodernizacji budynek ośrodka Kultury w Gołkowicach .

We wrześniu 2012 roku oddano do użytku wyremontowany ośrodek Kultury w Skrzyszowie.

W 2010 roku Świetlicę Wiejską na Podbuczu przeniesiono do nowo nabytej przez gminę nieruchomości na ulicy Wiejskiej na Podbuczu. Budynek gruntownie odnowiono, w lipcu 2014 oddano do użytku świetlicę w nowych, wyremontowanych wnętrzach.