„Podbuczanki”

RSS
Dzisiaj jest poniedziałek, 23 maja 2022 godzina

Zespół Podbuczanki

 

Zespół Podbuczanki na spotkaniu z okazji święta św 아리아드네 다운로드. Cecylii, rok 2017.

Prowadzący zespół, pan Daniel Szkatuła

Zespół Folklorystyczny „Podbuczanki” został założony w 1994 r 다운로드. przez Urszulę Santarius oraz byłego Wójta Gminy Godów Ludwika Piechaczka, z inicjatywy pań Adelajdy i Renaldyny Hudek. Po roku opiekę nad zespołem przejął pan Daniel Szkatuła, który prowadzi zespół do dziś 윈도우10 정품 다운로드.

 

Zespół bierze udział we wszystkich imprezach gminnych (Biery, opłatek, festyny), występuje w Powiatowych Przeglądach Zespołów Folklorystycznych, Wodzisławskich Spotkaniach z Folklorem, bierze udział w uroczystościach kościelnych w kaplicy w Podbuczu, odwiedza Dom Pomocy Społecznej w Gorzycach oraz w Domu Seniora GWAREK w Skrzyszowie występując dla tamtejszych pensjonariuszy 다운로드. Zespół był wielokrotnie zegarków repliki wyróżniany podczas tych imprez, posiada bardzo bogaty repertuar pieśni o różnorodnym charakterze.

 

 

 

 

 

Zespół Podbuczanki z śp. ks. Janem Bracikiem, rok 1995.

Zespół Podbuczanki, rok 2014.

 

Unia Europejski Leader Morawskie Wrota Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Projekt „Informacja i promocja a kultura – panel dyskusyjny połączony z promocją nowej strony internetowej” – został wybrany przez Lokalną Grupę Działania Morawskie Wrota i jest realizowany w ramach działania 413: Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013."