RSS
Dzisiaj jest poniedziałek, 23 maja 2022 godzina

Jarmark Świąteczny w Gołkowicach.

Opublikowano: 20 12 2018 r.

Kiedy mróz szczypie w uszy, a zimny wiatr przedostaje się nawet przez ciepłą kurtkę, każdy człowiek chętniej szuka schronienia w ciepłym domu niż planuje spędzić czas na dworze 윈도우7 다운로드. My jednak postanowiliśmy zaprosić wszystkich pod budynek Ośrodka Kultury w Gołkowicach.  Na mróz. Na wiatr. I w dodatku prawie w mrok! Ale po pierwsze, mrok rozświetliliśmy klimatycznymi światełkami, a na zimno też znaleźliśmy swoje sposoby 한자 서체 다운로드. Zresztą,  nie od dziś wiadomo, że nawet siarczyste mrozy, w doborowym towarzystwie i pięknej atmosferze znosi się dużo lepiej.

Tegoroczny Jarmark w Gołkowicach otworzył występ młodych aktorów z Teatru Naszej Wyobraźni  (grupa młodsza i grupa starsza) prowadzonych przez Katarzynę Gojowy oraz grupy taneczne Anawa (grupa: Truskaweczek, Rozbójników i Domino), prowadzone przez Martę Jordan 다운로드. (Wszystkie dzieci, bardzo ciepło, duchowo wspierała Dominika Brzoza-Piprek, cicha patronka całego przedstawienia). Mali artyści wprowadzili wszystkich w magiczną atmosferę zbliżających się świąt 박화영 감독판. (Uspokajamy wszystkich, którzy zdążyli się zmartwić- przedstawienie odbyło się w ciepłej sali kinowej!)

Już po przedstawieniu, zarówno mali artyści, jak i ich widzowie, rozgościli się na dobre na naszym Jarmarku 전생자 다운로드. Najpierw, każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z Mikołajami! (I to nie jednym, ale kilkudziesięcioma. Odwiedzający nas mikołaje, zadbali także o czystość środowiska, bo przybyli do nas na rowerach (serdecznie z tego miejsca pozdrawiamy gołkowickie Koło Turystyki Rowerowej 윈도우 라이브 메일 다운로드! I dziękujemy za odwiedziny).

Mikołaje czarowały wyglądem, a głosem czarowały SPOKOBABKI, prowadzone przez Danutę Szczypka. Chwilę później Gminna Orkiestra Dęta z Gołkowic (pod dyrekcją Ryszarda Wachtarczyka) pozwoliła na rozgrzanie się w rytmie świątecznych przebojów 다운로드. Można było poklaskać, potupać i potańczyć. Wszystko, byle by nie zmarznąć dozwolone! W między czasie odbył się konkurs na Bożonarodzeniowy wypiek, gdzie w konkurencji stanęły KGW z gminy Godów, oraz KGW z czeskich Petrovic u Karvine 데스티니 가디언즈 무료 다운로드. Międzynarodowe, bardzo obiektywne jury (w którym każdy z nas bardzo chętnie by się znalazł, by posmakować pyszności), oceniało wygląd i smak wypieków 다운로드. Po ciężkich naradach ostatecznie zdecydowano, że tegoroczny tytuł wędruje do KGW z Godowa. Paniom z godowskiego Koła Gospodyń Wiejskich serdecznie gratulujemy 다운로드!

Odwiedzający jarmark mogli nie tylko posłuchać pięknych kolęd w wykonaniu orkiestry i wokalistek, posmakować pysznych ciast i ciasteczek przygotowanych przez KGW z Gołkowic (oraz rozgrzać się kosztując ich pysznego grzańca), ale przede wszystkim, mogli zobaczyć prawdziwe rękodzielnicze cuda wykonane przez prezentujących się w tym roku wystawców. Jak co roku, można było zobaczyć niezwykle misternie przygotowane bombki i gwiazdki, oryginalne choinki z piór i desek oraz przeróżne świąteczne skrzaty. Każdy kto szukał prezentu, na pewno coś u nas znalazł. Na zakończenie jarmarku, najwytrwalsi widzowie mogli zobaczyć pokaz ogniowy w wykonaniu Teatru Wodzisławskiej Ulicy.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy paniom z KGW Gołkowice, za przygotowanie pysznych napojów i ciast, Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej za czuwanie nad bezpieczeństwem i gościnne otwarcie swoich bram, panu Sołtysowi z Gołkowic za szeroko rozumianą pomoc, w tym za cierpliwość, by dbać o nasze ciepło.

Dziękujemy i zapraszamy już za rok.

Dzieci chętne do przyłączenia się do grup teatralnych lub tanecznych, zapraszamy na pierwsze zajęcia po feriach zimowych, do Ośrodka Kultury w Gołkowicach.

Zapraszamy do fotogalerii TUTAJ

Kategoria: Reportaże

Unia Europejski Leader Morawskie Wrota Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Projekt „Informacja i promocja a kultura – panel dyskusyjny połączony z promocją nowej strony internetowej” – został wybrany przez Lokalną Grupę Działania Morawskie Wrota i jest realizowany w ramach działania 413: Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013."