RSS
Dzisiaj jest poniedziałek, 22 lipca 2019 godzina

Skrzyszowski Festyn Ziemniaczany

Opublikowano: 17 09 2018 r.

15 września przy Ośrodku Kultury w Skrzyszowie odbyło się tradycyjne Święto Ziemniaka. Koncert rozpoczął zespół Sunny Band pod batutą Macieja Czyża. Kolejnym punktem programu był pokaz tańca w wykonaniu tancerzy z TK MARENDI.

Zajęcia tańca prowadzone będą również w Ośrodku Kultury w Skrzyszowie. Szczegóły w Ośrodku Kultury w Skrzyszowie, na plakatach i stronie internetowej gckgdow.pl oraz na naszym facebook’u. Następnie na scenie pojawiła się Gminna Orkiestra Dęta z Gołkowic dyrygowana przez Ryszarda Wachtarczyka z gościnnym udziałem Dominiki Brzozy-Piprek.
Podczas festynu można było skosztować ziemniaczanych przysmaków, przygotowanych, jak co roku, przez niezawodny zespół Familijo ze Skrzyszowa. Były placki ziemniaczane, frytki, pyzy oraz „kartoflona”. Poza tym na dzieci czekały stoiska z zabawkami oraz dmuchańce.
Imprezę poprowadził Mieczysław Kierpiec. W godzinach wieczornych rozpoczęła się dyskoteka pod chmurką, którą rozkręcał DJ Tomek.
Koncerty odbyły się w ramach projektu „Synergia – integracja społeczności i instytucji pogranicza Godowa i Petrovic u Karvine”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Interreg V-A republika Czeska – Polska 2014 – 2020.

FOTORELACJA Z FESTYNU ZIEMNIACZANEGO W SKRZYSZOWIE

Kategoria: Reportaże

Unia Europejski Leader Morawskie Wrota Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Projekt „Informacja i promocja a kultura – panel dyskusyjny połączony z promocją nowej strony internetowej” – został wybrany przez Lokalną Grupę Działania Morawskie Wrota i jest realizowany w ramach działania 413: Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013."