Skat

RSS
Dzisiaj jest poniedziałek, 14 października 2019 godzina

                   DSC_0783       DSC_0784

Klub Skatowy powstał jesienią 1996 roku. Grupa założycielska to : Józef Mołdrzyk, Jan Cudnowski, Eugeniusz Wojaczek, Witold Tatarczyk i Leonard Kłosek. To właśnie oni  stworzyli pierwszą drużynę, która wystartowała w rozgrywkach ligi okręgowej Podokręgu Wodzisław Śl. Od razu stali się czarnym koniem rozgrywek i w pierwszym roku awansowali do III ligi katowickiej. Wielkim osiągnięciem I drużyny był awans do II ligi krajowej. Był to piękny prezent na jubileusz 50 – lecia działalności kulturalnej w Skrzyszowie. Skat bardzo mocno osiadł w życiu codziennym naszego Ośrodka, który stworzył warunki do jego uprawiania.  W latach 1996 – 2013 prezesem był Józef Mołdrzyk, od 2013 roku do dziś funkcję tę pełni Stanisław Durczok.

Co roku odbywa się  duży turniej o Puchar Dyrektora Gminnego Centrum Kultury, który zalicza się do Grand Prix Okręgu .  Ponadto organizowane są Mistrzostwa Skrzyszowa oraz cykl turniejów o Grand Prix Skrzyszowa, który trwa od września do kwietnia, a jego poszczególne rozgrywki odbywają się w każdy czwartek.

Aktualnie skrzyszowska drużyna należy do Okręgu  Śląsk – Południe  Polskiego Związku Skata  i utrzymuje się w III lidze.

 

Unia Europejski Leader Morawskie Wrota Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Projekt „Informacja i promocja a kultura – panel dyskusyjny połączony z promocją nowej strony internetowej” – został wybrany przez Lokalną Grupę Działania Morawskie Wrota i jest realizowany w ramach działania 413: Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013."