Stowarzyszenie Hodowców Drobnego Inwentarza, Ptactwa Ozdobnego i Egzotyki

Dzisiaj jest piątek, 14 grudnia 2018 godzina

Stowarzyszenie zostało założone w 1962 roku przez Andrzeja Walę, jako Koło Terenowe przy Polskim Związku Hodowców Drobnego Inwentarza. W 1999 roku koło przyjęło aktualną nazwę  STOWARZYSZENIA HODOWCÓW DROBNEGO, INWENTARZA ZWIERZĄT FUTERKOWYCH, PTACTWA OZDOBNEGO I EGZOTYKI SK-1.

Od 2010 roku Stowarzyszenie SK – 1 Skrzyszów jest organizatorem  Giełdy Drobnego Inwentarza w Jastrzębiu Zdroju ul. Północna (targowisko). Oprócz hodowców królików, kur, gołębi, bażantów, pawi, ptactwa wodnego, ma w swoich szeregach hodowców ptaków egzotycznych. Nadal należy do Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

Stowarzyszenie Hodowców jest  uczestnikiem pokazów i wystaw na dożynkach w naszej Gminie Godów i gminach ościennych – Mszana i Gorzyce. Co roku organizujemy  wystawy na Ziemi Cieszyńskiej w Kończycach Małych. W czasie naszych wystaw i pokazów propagujemy i zachęcamy młodzież do hodowli drobnego inwentarza i egzotyki. Dwukrotnie zdobyło Puchar Przechodni  w rywalizacji Kół Terenowych byłego woj. katowickiego.

Obecny skład zarządu:

prezes – Andrzej Mazur