Dzisiaj jest piątek, 14 grudnia 2018 godzina

„Pod Hołdom” – premiera filmu w Gołkowicach

Opublikowano: 13 11 2018 r.

W Połomi powstał film o losach śląskiej, górniczej rodziny. Premiera 19 listopada o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury w Gołkowicach.
W role aktorów wcielili się aktorzy amatorzy działających przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mszanie.

Film jest częścią projektu współfinansowanego przez Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura Interwencje 2018 – EtnoPolska”. Przedsięwzięcie obejmuje ponadto wydanie śpiewników pieśni ludowych, tomiku wierszy, a także nagranie płyt przez zespoły: Mszanianka i Połomianka. Powstanie także teledysk. Cały projekt to koszt 58 tys. zł., pozyskane przez GOKiR środki wynoszą 55 tys.

WSTĘP na projekcję filmu jest bezpłatny.

Kategoria: Zaproszenia